We wtorek również mogą rozwijać się liczne burze! – Prognoza na 6 października

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie chłodno oraz między innymi pojawi się też zmienne jak i też całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i przejdą również lokalne oraz dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.