W poniedziałek na Pomorzu również możliwe są burze! – Prognoza na 5 października

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi też ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i wschodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz silne opady deszczu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w czasie burz w porywach może dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.