W niedzielę wystąpi silny wiatr i lokalnie przejdą Burze! – Prognoza na 4 października

W najbliższych godzinach nad obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz między innymi też wilgotne powietrze z południa Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo na zachodzie oraz też na południu i wschodzie pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i Wybrzeżu powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.