W weekend wystąpi silny wiatr i będzie ciepło! – Prognoza na 3 października

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Francji. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz między innymi też umiarkowanie ciepłe jak również dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w zachodniej Polsce. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w weekend nad obszarem Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie bardzo ciepłe oraz między innymi pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +26°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.