Na Pomorzu w weekend wystąpi silny wiatr i lokalnie zagrzmi! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze przez weekend nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który centralnie znajdzie się bezpośrednio nad Francją i Wyspami Brytyjskimi.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz początkowo bez opadów i burz. Poza tym pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne silne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz też z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.