Na Pomorzu w piątek lokalnie może zagrzmieć! – Prognoza na 2 października

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować w dalszym ciągu będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Francji oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie początkowo bez opadów oraz między innymi utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.