W czwartek lokalnie zagrzmi i będzie pochmurnie! – Prognoza na 1 października

Nowy początek miesiąca również będzie pod znakiem dynamicznej pogody. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi też umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze ze wschodu. Jedynie nad południowo – wschodnią i południową część naszego kraju napływanie nieco chłodniejsze a także dość wilgotne powietrze znad wschodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite oraz zmienna jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na południu w Centrum i na wschodzie Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy. W zamian tego początkowo wieczorem w porywach będzie on dochodzić jeszcze do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które miedzy innymi przyniesie ze sobą silne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach może miejscami on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.