Na Pomorzu w czwartek wystąpią liczne chmury! – Prognoza na 1 października

Nad Pomorze z początkiem nowego miesiąca w dalszym ciągu napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz między innymi też dość wilgotne powietrze ze wschodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części kraju nadal kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które bardzo źle wpływać może na nasze zdrowie i samopoczucie.

Autorka Zdjęcia Monika Treder

Autorka Zdjęcia Monika Treder

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie utrzymywać się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr początkowo będzie umiarkowany i porywisty a w nocy powinien nieco słabnąć. Dodatkowo będzie on zmienny z przewagą wiejący od północy i wschodu oraz w porywach miejscami może on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również powinno być bez opadów i burz oraz pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.