W środę pogoda będzie zmienna i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 30 września

W ostatni dzień miesiąca pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Ukrainy. Poza tym cały czas napływać będzie dość niestabilne oraz między innymi też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem będzie występować całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.