Na Pomorzu w środę będzie bez opadów i pochmurno! – Prognoza na 30 września

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe oraz między innymi też wilgotne powietrze z północy Europy. Poza tym wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Ukrainy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.