We wtorek wystąpią chmury i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 29 września

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć nadal pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas napływać będzie umiarkowanie ciepłe jak i też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północy w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne a później z upływem godzin zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się też wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.