Na Pomorzu we wtorek będzie bez opadów i dość ciepło! – Prognoza na 29 września

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe oraz między innymi też wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski w dalszym ciągu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół bez opadów oraz między innymi pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on miejscami dochodzić do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie początkowo jeszcze się wahać a później pomału będzie również spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.