W poniedziałek na Pomorzu miejscami popada i zagrzmi! – Prognoza na 28 września

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w północnej Polsce nadal będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne jak i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wijący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na ogół przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu a na Wybrzeżu również lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.