W niedzielę również możliwe są ulewy i lokalne burze! – Prognoza na 27 września

Z upływem godzin nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość ciepłe jak i też wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który bezpośrednio będzie znajdować się nad naszym krajem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Poza tym w górach możliwe będą między innymi opady śniegu jak i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+6°C w górach oraz na południu i zachodzie Polski do +7°C/+15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.