W weekend możliwe są burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 26 września

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe jak i też wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.