Na Pomorzu w weekend wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – Prognoza Pogody

W ciągu weekendu wpływ na pogodę na Pomorzu będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i silny wiatr. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi też dość ciepłe jak i wilgotne powietrze z południowego-wschodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite zachmurzenie, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też całkowite zachmurzenie, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.