W piątek wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – Prognoza na 25 września

Nad obszar naszego kraju z początkiem weekendu nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z południa Europy. Jedynie nad obszar zachodniej Polski zacznie już napływać nieco chłodniejsze i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będą między innymi dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz miedzy innymi utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.