W czwartek również możliwe są burze i opady deszczu! – Prognoza na 24 września

Z upływem godzin nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe jak i też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę nad obszarem Polski nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Skandynawii i dodatkowo system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie jeszcze bardzo ciepło. W zamian tego pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo jeszcze się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

Comments are closed.