Na Pomorzu w czwartek przejdą burze i będzie ciepło! – Prognoza na 24 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach będzie napływać niestabilne oraz między innymi bardzo ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dodatkowo dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne zachmurzenie oraz między innymi możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bardzo ciepło oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.