W środę będzie gorąco i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 23 września

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. Poza tym napływać będzie niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach początkowo będzie bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się małe jak i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem będzie gorąco. Poza tym pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.