Na Pomorzu w środę przejdą burze i będzie ciepło! – Prognoza na 23 września

Nad Pomorze w najbliższych godzinach będzie napływać niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo będzie bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się też małe oraz zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz między innymi pojawi się też zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.