We wtorek będzie gorąco i z dużą ilością słońca! – Prognoza na 22 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach jeszcze napływać będzie bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę nad Polską zacznie już kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski nadal mogą rozwijać się mgły i zamglenia. W zamian tego będzie dość pogodnie oraz między innymi utrzyma się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie gorąco oraz między innymi pojawi się też małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo niewykluczone są miejscami mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.