Do Polski wraca ocieplenie oraz będzie sporo słońca! – Prognoza na 21 września

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia będzie napływać ciepłe oraz między innymi też dość suche powietrze z południa Europy, które dodatkowo na obszarze Polski sprzyjać będzie licznym przejaśnieniom. Poza tym z upływem godzin pogodę w naszym kraju zacznie kształtować już dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą miejscami rozwijać się mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem będzie ciepłe i bez opadów. Poza tym pojawi się też małe oraz zmienne i lokalnie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.