W niedzielę będzie mglisto i z licznymi przejaśnieniami! – Prognoza na 20 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie dość ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę do końca weekendu w Polsce nadal kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów i burz. Poza tym utrzyma się też zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.