Weekend będzie pochmurny i dość ciepły! – Prognoza na 19 września

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie umiarkowanie wilgotne jak i dość ciepłe powietrze z północnego-zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu miejscami będzie on umiarkowany i dość silny oraz w porywach może dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nieznacznie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.