Na Pomorzu w weekend pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas nad Pomorze napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie chłodno oraz między innymi bez opadów. W zamian tego pojawi się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie miejscami on umiarkowany i porywisty w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku również będzie pochmurno i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie dość ciepło i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.