W piątek pogoda będzie na ogół bardzo zmienna! – Prognoza na 18 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych dniach napływać będzie dość chłodne oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie między innymi wyż znad Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w górach oraz między innymi na południu i południowym-wschodzie Polski niewykluczone będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będzie utrzymywać się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być  bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.