Na Pomorzu w czwartek pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 17 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach zacznie już napływać nieco chłodniejsze oraz między innymi dość też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad Zatoki Fińskiej.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi może przynieść ze sobą częściowo na Wybrzeżu i we wschodniej części województwa przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie już nieco chłodniej oraz między innymi pojawi się też małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie jednie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.