W środę przybędzie chmur i lokalnie wystąpią mgły! – Prognoza na 16 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach będzie napływać bardzo ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym do końca tygodnia pogodę będą kształtować układy wysokiego jak i niskiego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłyną na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi na południu kraju i w górach przyniesie ze sobą silne opady deszczu i niewykluczone dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.