Na Pomorzu w środę będzie gorąco i mglisto! – Prognoza na 16 września

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski póki co kształtować jeszcze będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół bez opadów i burz. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu jeszcze będzie gorąco oraz między innymi niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.