We wtorek będzie upalnie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 15 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach będzie napływać bardzo ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym do końca tygodnia  obszar Polski będzie pod wpływem wyżu, który sprzyjać może w rozwoju licznych mgieł i zamgleń.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będzie upalnie oraz możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które opadów i burz nie powinno ze sobą przynosić. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.