Na Pomorzu we wtorek będzie upalnie i bez opadów! – Prognoza na 15 września

Nad Pomorze w ciągu doby napływać będzie bardzo ciepłe jak i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski w dalszym czasie będzie kształtować wyż znad Białorusi i Ukrainy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal na Pomorzu możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie upalnie i bez opadów. Jedynie nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.