W poniedziałek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – Prognoza na 14 września

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż, który znajdować będzie się nad Białorusią i Ukrainą. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie bardzo ciepłe jak i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie utrzymywać się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Jedynie na północy Polski i Wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie gorąco i bez opadów. W zamian tego utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz miejscami niewykluczone są między innymi liczne mgły i zamglenia Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach może on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.