Na Pomorzu w poniedziałek będzie na ogół ciepło! – Prognoza na 14 września

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia będzie napływać bardzo ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy. Poza tym na północy Polski pogodę przez najbliższe dni kształtować będzie wyż, który znajdzie się nad Ukrainą i Białorusią. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się też zmienne zachmurzenie. Dodatkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bardzo ciepło oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.