W niedzielę będzie gorąco i z dużym zachmurzeniem! – Prognoza na 13 września

W ostatni dzień weekendu jak i z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż znad Sudetów. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie bardzo ciepłe oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić na Wybrzeżu i północy Polski do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić na Wybrzeżu i północy do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.