Na Pomorzu w weekend pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie chłodno oraz bez opadów. Poza tym pojawi się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz pojawi się też zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.