W piątek miejscami spadnie deszcz i wyjdzie słońce! – Prognoza na 11 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym przez najbliższe dni pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. W Zamian tego będzie utrzymywać się na ogół zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Pomorzu niewykluczone będą między innymi przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty, który w porywach będzie dochodzić do 35/50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.