Na Pomorzu i Wybrzeżu w piątek pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 11 września

Nad obszar północnej Polski w ciągu najbliższych godzin nadal napływać będzie ciepłe oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze. W zamian tego przez najbliższe dni na Pomorzu pogodę kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które bardzo zmiennie i źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w i piątkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół bez opadów i burz oraz pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego możliwe są również trąby wodne jak i zalążki kondensacyjne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.