W czwartek pogoda będzie zmienna i z silnym wiatrem! – Prognoza na 10 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie dość ciepłe oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego do weekendu pogodę póki co kształtować jeszcze będzie pole podwyższonego ciśnienia, które dodatkowo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie jak i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz nad samym morzem i i w północnej części Polski przyniesie ono ze sobą przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów oraz częściowo dość pogodnie i też początkowo bez burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal utrzymywać się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo w wielu miejscach przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.