Na Pomorzu w czwartek wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 10 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach i przez weekend nadal napływać będzie dość ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu jak i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wyraźnie i bardzo mocno wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów oraz dość pogodnie i lokalnie ze zmiennym również zachmurzeniem. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 45-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.