W środę będzie ciepło oraz lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 9 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe jak i umiarkowanie wilgotne też powietrze z zachodu Europy. Poza tym do weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia, które dodatkowo źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo nad samym morzem i na północnym-wschodzie Polski możliwe będą słabe przelotne opady deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie również występować zmienne oraz małe jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz na Wybrzeżu i Pomorzu będą miedzy innymi występować przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie nadal dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.