Na Pomorzu w środę możliwe są burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 9 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo niestabilne jak i ciepłe oraz też umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu, które nad wodami Morza Bałtyckiego i w naszej części województwa sprzyjać będzie w rozwoju burz z silnym wiatrem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie bez opadów oraz ze zmiennym zachmurzeniem. Jedynie we wschodniej części Morza Bałtyckiego niewykluczone są przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi nad samym morzem i w zachodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być początkowo bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.