We wtorek wystąpi silny wiatr i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 8 września

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym nad wodami Morza Bałtyckiego i w północnej części Polski na nowo będą mogły rozwijać się liczne burze z silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie dość pogodnie oraz pojawi się też zmienne zachmurzenie, które nad wodami Morza Bałtyckiego oraz między innymi częściowo na północy w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Jedynie na północy i Wybrzeżu będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo zacznie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo nad samym morzem i częściowo w północnej Polsce przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.