We wtorek na Pomorzu i Wybrzeżu wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 8 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo niestabilne jak i dość ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu Europu, które między innymi na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim sprzyjać będzie w rozwoju konwekcji, której towarzyszyć będzie silny wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie chłodno oraz między innymi  utrzyma się też zmienne zachmurzenie, które częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są lokalne burze jak i trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.