Na Pomorzu w poniedziałek możliwe są liczne burze! – Prognoza na 7 września

W nowym tygodniu w północnej części Polski wpływ na pogodę będzie początkowo mieć pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe jak i też dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie utrzymywać się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie przynosić ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on na ogół umiarkowany i porywisty w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również utrzymywać będzie się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim możliwe są również trąby wodne jak i zalążki kondensacyjne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.