W niedzielę lokalnie zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 6 września

W ostatni dzień weekendu i z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia oraz między innymi cały czas napływać będzie niestabilne jak i umiarkowanie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie utrzymywać się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz lokalne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on dość silny i porywisty w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. W zamian tego z dobrze rozwiniętych chmur burzowych na terenie Polski oraz nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też trąby powietrzne oraz wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.