W weekend będzie ciepło oraz przejdą liczne burze! – Prognoza na 5 września

Przez weekend nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne jak i ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić miejscami do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w wielu miejscach naszego kraju niewykluczone są trąby wodne jak i zalążki kondensacyjne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C/+22°C na zachodzie i północy do nawet +24°C/+28°C termometry za oknem pokażą na południu w Centrum jak i na wschodzie Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.