Na Pomorzu i Wybrzeżu możliwe są burze i trąby wodne! – Prognoza Pogody

Przez weekend na pogodę w północnej Polsce będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne jak i dość chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą silne opady deszczu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą silne opady deszczu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Dodatkowo niewkluczone są też trąby wodne oraz zalążki kondensacyjne. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o silnym jak i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z południowego-zachodu i w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również w ciągu dnia jak i wieczorem będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz silne opady deszczu i dość gwałtowne oraz lokalne burze z gradem. Dodatkowo niewykluczone są trąby wodne i lejki kondensacyjne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.