W piątek również możliwe są burze i trąby wodne! – Prognoza na 4 września

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz umiarkowanie ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu, które dodatkowo na obszarze całej Polski objawi się rozwojem konwekcji i burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie oraz częściowo w Centrum i na północy Polski możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu oraz też na zachodzie i północy kraju niewykluczone będą burze z gradem a nad wodami Morza Bałtyckiego również trąby wodne. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu, który w porywach będzie dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.