W czwartek wystąpi silny wiatr oraz przejdą burze! – Prognoza na 3 września

Obszar naszego kraju w najbliższych godzinach w dalszym ciągu będzie pod wpływem niestabilnej masy powietrza, która między innymi sprzyjać będzie w rozwoju burz na terenie praktycznie całej Polski.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nad wodami Morza Bałtyckiego oraz na zachodzie a także na północy i w Centrum Polski będą występować ulewne opady deszczu jak i mżawki oraz też lokalne jak i gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz  ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też ulewne opady deszczu jak i słabe również opady mżawki. Dodatkowo nad Bałtykiem oraz między innymi na zachodzie a także na północy i w Centrum kraju niewykluczone są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.